AK Parti alana indi: “İstanbul’da 100 gün” projesi başlatıldı

K Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, büyük bir muvaffakiyetle seçimden çıkacaklarını umut ettiklerini belirterek, “Bunun göstergesi zati herkesin tatil yaptığı bir mevsimde AK Parti’nin sokaklarda olmasıdır.” dedi.

Şen, AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı tarafından başlatılan “Yüz Yüze 100 Gün Projesi” kapsamında, 2008’de Güngören’de gerçekleştirilen terör atağında şehit olanların aileleriyle Haznedar 15 Temmuz Parkı’nda bir kafede düzenlenen toplantıda bir ortaya geldi.

Burada konuşan Şen, terör taarruzunda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere şifa, ailelerine de sabır ve metanet diledi.

Şen, kendisinden 2 yaş küçük kardeşinin de askerliğini yaptığı sırada terör örgütü PKK saldırısına uğradığını, gazi olmasına karşın o periyodun yöneticilerinin gazilik vermediğini anlattı.

Gaziliğin ve şehitliğin ne olduğunu bildiğini lisana getiren Şen, “Sizi anlamaya çalışıyorum. Gereğince anlamadığımızı düşünüyorsanız da haklısınız. Bir şehidin, bir gazinin kelamı ne olursa olsun dinlemeye kıymettir, ister fırça atsın, ister azarlasın, isterse de bağırsın, çağırsın. O ödenecek en büyük bedeli ödemiş birisidir.” diye konuştu.

Daha sonra şehit ailelerine tek tek kelam veren Şen, onların meselelerini ve şikayetlerini dinledi.

“3 AYDA İSTANBUL’U SOKAK SOKAK GEZECEĞİZ”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, daha sonra Gaziosmanpaşa Caddesi’nde bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti.

Şen, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Yüz Yüze 100 Gün Projesi” kapsamında 3 ayı aşkın bir mühlet İstanbul’u sokak sokak, mahalle mahalle gezeceklerini, vatandaşların bütün taleplerini ve şikayetlerini dinleyeceklerini söyledi.

Bugün Güngören’de başlattıkları programı, 2023 seçimlerine kadar devam ettireceklerini lisana getiren Şen, “Umudumuz, beklentimiz, çalışmalarımızın sonucunda Cenabıhakk’ın lütfuyla halkımızın, milletimizin, Türk milletinin yine bizi tercih edeceği istikametinde.” sözlerini kullandı.

Şen, 2023 seçimlerinde AK Parti ve MHP olarak, katılmak isteyen diğer partiler de dahil kapılarının bütün vatanseverlere açık olduğunu belirterek, “Türkiye’nin ali menfaatlerine, Türkiye’nin büyük projelerine evet diyenlere, Türkiye’yi yurt dışında ve yurt içinde bir yerlere şikayet etmeyenlere her vakit açıktır. Türkiye’yi tam bağımsız Türkiye yapmak isteyen herkese açıktır. Bizim kapılarımız ‘Yeniden büyük Türkiye’, ‘Yeniden tam bağımsız Türkiye’, ‘Daha adil bir dünya mümkündür ve biz bunu yapabiliriz’ diyen bütün herkese açıktır.” diye konuştu.

Bu biçimde 2023 vizyonlarını ortaya koyduklarını ve seçime adım adım yaklaştıklarını tabir eden Şen, şunları söyledi:

“Büyük bir muvaffakiyetle seçimden çıkacağımızı umut ediyoruz. Bunun göstergesi aslında herkesin tatil yaptığı bir mevsimde AK Parti’nin sokaklarda olmasıdır. Bu türlü bir mevsimde herkesin tatilde olduğu, sıcaktan bir yere çekilmiş olduğu bir yerde AK Parti’nin sokaklarda, caddelerde, dükkanlarda olması, konutları ziyaret etmesi, insanları tek tek görmesi, konuşması, hal ve hatırlarını sorması bunun aslında açık bir kanıtıdır. Bunun da karşılığını milletimiz inşallah bize tekrar Cumhur İttifakı’nın iktidarı olarak verecektir.”

Mustafa Şen daha sonra, esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlara gül dağıttı.

Programa, Güngören Belediye Lideri Bünyamin Demir, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti Güngören İlçe Lideri Devran Yalçınkaya ile vilayet lider yardımcıları katıldı.

KAYNAK: AA