Almanya’da Suriyelileri kaçıran Türk çete yakalandı

Edirne’den Almanya’ya Suriyeli kaçıran Türk çete, son işinde hengame edip 10 kaçak Suriyeli’yi yolda indirince yakalandı. Kaçırılan Suriyeliler’in Almanya’ya varınca, yakınlarına pozisyon gönderdiği ve onlar tarafından alındığı belirlendi. 6 Türk tutuklandı.

Türkiye’den Almanya’ya Suriyeli kaçakları getiren Türk çete, Avusturya’da hengame edince yakalandı. 6 Türk, “organize olarak insan ticareti yapmak“tan tutuklandı.

Türkler’n yönettiği öbür çetenin Avusturya’ya getirdiği Suriyelileri, huduttan alan çete başı Muzaffer Ç. ile elemanları Vural İ., İsmail C. ve Murat A., kaçakları bir TIR’a yükleyip, Almanya’ya götürüyordu. Bu sistem aylarca devam etti.

YAKINLARINA POZİSYON GÖNDERİYORLAR

Avusturya’dan getirilip Almanya sonuna bırakılan kaçaklar, buradan yakınlarına WhatsApp ile pozisyon gönderiyordu. Almanya’da yaşayan yakınları da gelip onları alıyordu.

Çete birbiriyle arbede edince bu sistem çöktü. Polisin takibinde olan Türk çete, son işinde telefonda arbede etti. Bunun üzerine TIR’ı kullanan Murat A. bu gerginliği ile otomobilindeki Suriyeli kaçaklar ile tartıştı.

OTOMOBİLDEN İNDİRİP DÖNDÜ

Kaçaklarla arbede uzayınca sonlanan Murat A., 10 Suriyeli kaçağı, Almanya’ya yakın Avusturya kasabası Ried yakınlarında TIR’dan indirdi. Akabinde da dönüp Viyana’ya gerçek yola çıktı.
Avusturyalı bir bayan şoför, bu durumu polise ihbar edince, aslında çeteyi takip eden polis bir operasyonla Türk çeteyi yakaladı. Çetenin öbür üyelerinin isimleri bilinmiyor. Polis, Türkiye ve balkanlardaki ağlarını araştırıyor.