Antalya Havalimanı’nda, bir günde uçuş rekoru kırıldı

Antalya’da tatil döneminin açılmasıyla kente turist akışı başladı.

Kent turizmi hakkında kıymetlendirme yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, bu yıl turizm sayılarında geçen yılı geride bırakmayı hedeflediklerini lisana getirdi.

DHA’nın haberine nazaran; Yazıcı, Antalya Havalimanı’nda geçen cumartesi günü uçuş rekoru kırıldığını belirterek şu sözleri kullandı:

“Bu yıl turizmde geçen yılı geçeceğiz. Bunun da göstergeleri ortaya çıkmaya başladı. Cumartesi günü 1.003 uçak indi ve kalktı.

“Büyük bir rekor kırdık”

İstanbul Havalimanı’ndan sonra en çok uçuşu olan havalimanıyız. Büyük bir rekor kırdık cumartesi günü. 81 bin 104 konuğumuz geldi.

“Avrupa’dan turist fazla gelmeye başladı”

Misafirlerimiz akın akın geliyor. Bu sene Avrupa’dan turist fazla gelmeye başladı. Bu da bizim için memnunluk. Almanya ve İngiltere’den artış oldu. Kaliteli hizmeti sunmaya devam ettiğimiz için sayıların artacağını varsayım ediyoruz. Dünyanın en hoş denizi, güneşi, kumu, burada. Hem tarih, kültür hem deniz kum manasında turizmin merkeziyiz. Herkesi bekliyoruz, en hoş halde ağırlanacaklarından kuşkuları olmasın.


“Yerli turizm yoğunluğu geçen yıldan daha ağır olacak”

Kurban Bayramı’nda yerli turizmde büyük hareketlilik bekliyoruz. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda güzel bir hareketlilik oldu. Yerli turizm manasında bu yıl daha âlâ olacağını değerlendirmekteyiz. Yerli turizm yoğunluğu geçen yıldan daha ağır olacak. Yılsonu gayesi geçen yılı geçeceğimizi kıymetlendiriyoruz. Geçen yıl 9 milyon 100 bin civarındaydı konuğumuz. Onu geçeceğimizi kıymetlendiriyoruz.”