Barcelonalı Braithwaite’in mal varlığı dudak uçuklattı!

         
Haber 7 – Spor Servisi

Şubat 2020’de CD Leganes’ten 18 milyon Euro bedelle Barcelona’ya geçen Martin Braithwaite, yıllık karıyla birden fazla futbolcuyu ve grubu geride bıraktı.

Katalan takımında yıllık 4 milyon Euro’ya oynayan Danimarkalı, kulüpten kazandığının çok daha fazlasını (250 milyon USD) yatırımlarından elde ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı eyaletlerinde binlerce dairesi olduğu sav edilen Braithwaite’in çeşitli kesimlerde yatırımları bulunuyor.

Sadece Amerika’daki gayrimenkullerinden milyonlarca dolar yarar sağlayan Braithwaite, giyim-kuşam ve yeme-içme bölümlerinde de faal rol oynuyor.

DANİMARKA YERİNE ABD’YE YATIRIM YAPTI

İspanyol Marca gazetesindeki haberde, Danimarkalı futbolcunun ekibi Barcelona ile yarışacak seviyeye geldiği öne sürüldü.

Aynı vakitte Fransız Guyanası asıllı olduğu bilinen Braithwaite, futbol oynadığı Barcelona kentinde de epey tanınan restoran zincirine sahip.

Amerika’dan Philadelphia Inqueirer’a röportaj veren futbolcu, saha dışındaki muvaffakiyetini ve bilhassa ABD’ye yatırımlarını şu sözlerle özetledi:

Her vakit Amerikan tarafım vardı. Tahminen de sadece bu yüzden ABD’ye çok fazla yatırım yaptığımı söyleyebilirim

Martin Braithwaite, vatandaşı olduğu Danimarka’ya neredeyse hiç yatırım yapmamasını da şöyle anlattı:

Danimarka’da insanların bir şeye gereksinimi yok. Oradaki durum çok daha farklı. Danimarka ile Amerika’yı bir tutmamak lazım. Bu epey yanlışlı bir kıyas

Futbola Danimarka’nın Saedding-Guldager IF akademisinde başlayıp Esbjerg’de profesyonel olan Braithwaite, Ağustos 2013’te 2 milyon Euro bedelle Fransa Ligue 1 ekibi Toulouse ile mutabakata vardı.

Toulouse’daki 4 yılın ardından 11 milyon Pound karşılığında o devir İngiltere Premier Lig’de oynayan Middlesbrough’a giden oyuncu, mesleğinin iki yılını da Ada’da geçirdi.

KÜME DÜŞEN MİDDLESBROUGH’TAN BARCELONA’YA

Temmuz 2019’da 5 milyon Euro karşılığında İspanyol CD Leganes’in yolunu tutan Danimarkalı, burada geçirdiği yarım dönemden sonra Barcelona’ya katıldı.

İspanya ve Avrupa futbolunun lokomotif kulüplerinden Barcelona, Şubat 2020’de 18 milyon Euro ödeme yaparak Braithwaite’in bonservisini aldı.

2,5 dönemdir Katalonya’da mesleğini sürdüren oyuncu, LaLiga mesleğinde 87 maça çıkarken 15 gol atıp 11 asist yaptı. Birebir vakitte Danimarka Ulusal Takımı’nda da 60 maça çıkan forvet, ulusal formayla 10 defa gol sevinci yaşadı.