“Barış Akarsu Merhaba” filminin fragmanı yayınlandı! Milyonlar ağladı…

4 Temmuz 2007 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu’nun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Haziran ayında çekimlerine başlanan ‘Barış Akarsu Merhaba’ filminin ilk teaser afişi yayınlanmıştı. Sabırsızlıkla beklenen filmin ilk tanıtım fragmanı izleyiciyle buluştu. İşte ‘Barış Akarsu Merhaba’ ilk tanıtım fragmanı…

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

“Islak Islak”, “Gözlerin” ve “Rüzgar” gibi parçalarla bir dönemin en sevilen isimlerinden biri haline gelen şarkıcı Barış Akarsu, geçirdiği trafik kazası sonrası 4 Temmuz 2007 yılında hayatını kaybetmişti. Tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden Akarsu’nun ölümünün ardından tüm Türkiye yasa boğulmuştu.

Barış Akarsu

Yıllar geçmesine rağmen hala geniş bir hayran kitlesine sahip olan şarkıcının hayatı yakın zamanda beyaz perdeye aktarılacak. Yapımcılığını Fikri Harika Prodüksiyon adına Özgür Tari’nin yaptığı ‘Barış Akarsu Merhaba’ filminde 28 yaşında toprağa verilen Barış Akarsu’nun hayatını İsmail Ege Şaşmaz, kız arkadaşını ise Almila Ada  oynayacak.

İsmail Ege Şaşmaz

Yönetmen koltuğunda Hakan Yonat‘ın oturduğu filmin senaryosu ise Mert Dikmen ve Can Anar imzası taşıyor. Ebru Nil Aydın, Burak Satıbol, Metin Coşkun, Şafak Pekdemir ve Hüseyin Avni Danyal gibi isimleri kadrosuna dahil eden yapımın müziklerini ise Mce Jingles ve Eser Taşkıran üstleniyor. 

Barış Akarsu

Sabırsızlıkla beklenen “Barış Akarsu Merhaba” filminin ilk teaser afişi yayınlandı. İşte hayranları heyecanlandıran o afiş:

“BARIŞ AKARSU’YA BENZİYORUM”

Daha önce ‘Güneşi Beklerken’, ‘Sen Çal Kapımı’ gibi yapımlarda yer almış olan başarılı oyuncu Şaşmaz, proje için heyecanlı olduğunu, hazırlık için eğitimler aldığını ifade etti.

ismail ege şaşmaz

Filmde şarkıcıyı oynayacak Şaşmaz, “Barış Akarsu’ya benziyorum, onun vefat ettiği yaştayım” açıklamasını yaptı.

ismail ege şaşmaz

Okul yıllarında Akarsu’nun şarkılarını söylediğini ve Barış Akarsu’ya benzetildiğini ifade eden Şaşmaz, proje için şöyle konuştu:

“Çok duygusal bir yerdeyim bu durumla ilgili çünkü Barış Akarsu’ya benziyorum da, ben evrene de bu mesajı vermiştim, onun şarkılarını çok seviyordum ve onları da söylüyordum zaten. Çok tuhaf oldu; onun vefat ettiği yaştayım, bu da ayrı bir anlam katıyor bana. O yüzden üstesinden gelmeye çalışacağım.”

ismail ege şaşmaz

FİLM İÇİN ŞAN VE GİTAR DERSLERİ ALIYORUM

Film için ayrıca şan ve gitar dersleri aldığını da aktaran oyuncu “Ben lisede de şarkı söylüyordum, şimdi ekstra şan dersi alıyorum, zaten daha da iyi olması ve bir nebze ona yakınlaşmak için ekstra gitar dersleri de alıyorum. Zaten sonuçta Barış Akarsu olmak demek saçları uzatmak demek. Barış’ın dövmesi yok. Barış Akarsu’nun hayatı önceden de film olacaktı, annesi vefat etmeden önce bu düşünülüyordu ama bugüne nasipmiş” açıklamasında bulundu.

ismail ege şaşmaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Chris Rock’a attığı tokattan sonra Will Smith ‘Efsane’ ile geri dönüyor!