Bitcoin’de Hafta Sonu: Hangi Seviyeler Görülecek?

Bitcoin, aylık ve haftalık düşüş yaşamaya devam ediyor. Bazılarına göre, kripto piyasasında ilginç bir hafta sonu ne olabilir. Peki, hangi seviyeleri izlemek gerekiyor? İşte detaylar…

Bitcoin ayı piyasasında fraktallar ve alım sinyalleri

Analist Tony Spilotro’ya göre Bitcoin fiyatı, ayı piyasasının dibinden bir fraktal izliyor. İlginç bir şekilde, Göreceli Güç Endeksi, o zamankine benzer bir yapıya sahip. Bu arada, momentum LMACD’ye göre çok farklı davranıyor. Göreceli Güç Endeksinde bir satın alma sinyalinin yer alması için, RSI’nin daha yüksek bir tepe yapması ve siyah çizilmiş çizgiyi aşması gerekir. Analiste göre RSI hareketli ortalaması da, son kripto kışında olduğu gibi, bir yeniden testten sonra tutuldu.

Ayrıca haftalık LMACD’de bir yükseliş geçişi beklediğini söyledi. Momentum, son ayı piyasasının dibiyle aynı seviyeye düştü. Ancak yatay seyretmeye devam ediyor. Fiyat ve her iki gösterge de potansiyel olarak bir yükseliş hareketi üretebilecek düşüş eğilimi direncinin kırılmasına yaklaşıyor.

Burada bir dip oluşursa, önemli bir trend çizgisi tutma potansiyeli var. Trend çizgisi, aylık zaman dilimlerini uzaklaştırana kadar çok önemli görünmemekte. Aylık olarak, şu anda mum kapanışı bazında 2018’den bu yana tüm eğilimi destekliyor. Analiste göre trend çizgisi bize hem RSI hem de LMACD’de potansiyel bir gizli yükseliş sapması verecektir.

Powell’ın düşüş trendi kırıldı mı?

Bugünü ve hafta sonumuzu içeren önümüzdeki üç günün nasıl performans göstereceğine dair konuşan analiste göre bize aşağıdaki grafik, bir fikir verebilir.  Ayrıca 3 günlük LMACD’ye göre yukarı doğru ayrılmaya hazır görünüyor. RSI düşüş trendi direnci daralmaya devam ediyor. Bu da göstergeye az ama aşağı yönde hareket veriyor. Analiste göre subjektif olarak çizilmiş bir düşüş trendi kanalı, düşüş trendinden çıktığımızı, onu yeniden test ettiğimizi ve yükselmeye hazır olduğumuzu gösterebilir.

Analiste göre böyle zamanlarda, piyasanın geçmişte dibe vurduğu yerde herhangi bir “ritim” veya “benzerlik” olup olmadığını görmek için döngüsel araçlara dönebiliriz. Spilotro, “Fiyat, RSI ve LMACD genelinde, görünür döngüsel davranışı inkar etmek mümkün değil” diyor. Bitcoin şimdiye kadarki en riskli ortamıyla karşı karşıya. Ancak analiste göre, çok uzun bir süre içinde ödülü açısından en uygun kurulumlardan birine bakıyor olabiliriz.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi BTC, en son fiyat düşüşlerinin ardından yeniden ivme kaybediyor. Şu anda, yüzde 0.8’lik bir düşüş ile 19.900 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, düşüş ivmesini yaklaşık 10 gün önce, FED Başkanı’nın konuşması sonrası sergilemişti.