Diyarbakır’da ‘kuyumcu vurgunu’ savı: Müşteriler iş yeri önünde toplandı

Diyarbakır’da, müşterilerinin telefonla ulaşamadığı bir kuyumcunun kaçtığı öne sürülürken, olayla ilgili şikayette bulunan 8 kişinin iş yeri sahibine 1,5 milyon lira teslim ettikleri öğrenildi. Haberi alan yaklaşık 100 kişi, kuyumcu dükkanın önünde toplanırken, mümkün yeni şikayetlerle para ölçüsünün artabileceği belirtildi.

Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcuya akşam saatlerinden itibaren telefonla arayan müşteriler ulaşamadı.

Bunun üzerine ortalarında ailelerin de olduğu yaklaşık 100 kişi iş yeri önüne geldi.

Burada toplanan vatandaşların ortasında yaklaşık 1,5 milyon lirayı kuyumcuya teslim ettiklerini ileri süren 8 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gitti. Dolandırıldıklarını ileri süren 8 kişi emniyette şikayetçi olurken, çok sayıda vatandaşın iş yeri önündeki bekleyişi ise devam ediyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü takımları olayla ilgili çalışma başlatırken, para ölçüsünün şikayete nazaran artabileceği belirtildi.

Bağlar ve Kayapınar ilçesinde 7 Haziran’da yüksek çıkar vaadiyle müşterilerden yüklü ölçüde altın, döviz ve Türk Lirası toplayıp, kaçan 6 kuyumcudan yakalanan 4 kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde tutuklanmıştı.

Olayla ilgili olarak şüphelilerin 230 bireyden topladığı paranın ölçüsünün ise 28 milyon 886 bin 276 lira olduğu ortaya çıkmıştı.