Erdoğan’ın ‘selam’ yolladığı Mısra Öz, verdiği cevabı açıkladı: ‘Adalet sağlanmadığı surece hakkım kendisine haram olsun’

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de 25 kişinin öldüğü ve 328 kişinin yaralandığı tren katliamının yıldönümü öncesi, katliamda oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz’den çarpıcı bir açıklama geldi. 

Dün AKP İstanbul Vilayet Başkanlığından arandığını açıklayan Öz,  “Cumhurbaşkanı ve Vilayet liderinin selamlarını ilettiğini söyleyen bir vazifeli, ‘Cumhurbaşkanı’na iletmek istediğiniz bir bildiriniz var mı’ diye sordu. Tam da Çorlu’nun 4. yıl dönümüne 2 gün kala! #ADALET istiyorum diye haykırdım!” dedi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Öz, görevliye Erdoğan’a iletmesi için söylediği kelamlarının devamını şöyle açıkladı:

“4 yıldır adalet peşinde koşuyoruz.

Kendisi kelam vermişti gerçek sorumlular yargı karşısına çıkacak, davanın takipçisiyim diye. 

4 yıldır bir kişi sorgulanmadı bile.

Kimse hesap vermedi!

Ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak, ülkedeki adalet sistemine, iktidarın idaresine ve cumhurbaşkanına olan inancımı kaybettim.

Bu nedenle bir vatandaş, bir insan, bir anne, bir kul olarak adalet sağlanmadığı surece hakkım kendisine haram olsun” dedim.

#CorluTrenKatliamı”