Fahrettin Koca’dan hekimlere silah verilmesi talebine reaksiyon

Konya’da misyonu başında öldürülen Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın vefatının akabinde hekimler iş bırakma hareketine gitmişti.

Tüm Türkiye’nin lanetlediği ve devletin tüm kademeleriyle hekimlerin ve sıhhat çalışanlarının yanındayız açıklamasına karşın HEKİMSEN’den skandal bir davet geldi.

Ruhsatlı silah talep ettiler

Hekim ve Öteki Sıhhat Çalışanları Kamu Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Sendikası (HEKİMSEN), toplumsal medya hesabından yaptığı bildiriyle doktorlara ruhsatlı silah talep etti.

Fahrettin Koca’dan reaksiyon geldi

Bu bildiriye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından sert reaksiyon gösterdi.

Fahrettin Koca, Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile doktorları ortasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir?ifadelerini kullandı.

Koca’nın toplumsal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

“Hastayla tabip nasıl hasım üzere gösterilebilir?”

Hekimler ismine hareket ettiğini ileri süren bir yapı, bugün yayınladığı bildiride, tabiplere ruhsatlı silah verilmesini talep etti. Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile tabipleri ortasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir? Hastayla doktor nasıl hasım üzere gösterilebilir?

“Hekim elinden gelenin en uygununu yapar”

Bu vesileyle halkımıza hatırlatmak isterim: Dr. Ekrem Karakaya cinayeti yürekleri yaktı. Şiddet eğiliminin nelere yol açabileceği görüldü. Sıhhatte şiddetin nedenlerinde bilinçsiz beklenti, ortamın gerilimi tartıda. Tabibe itimadı temel alın. Doktor elinden gelenin en güzelini yapar.ifadelerini kullandı.