Gaziantep’te kulübe rezervasyonsuz alınmayınca kan döktüler

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı 15 Temmuz Mahallesi’ndeki Primemall AVM’deki Jolly Joker isimli gece kulübüne bir küme arkadaş girmek istedi.

Gece kulübüne rezervasyon yaptırmadıkları anlaşılan küme, içeri alınmadı.

Şahısların içeri alınmaması nedeniyle gelen kümeyle yerdeki vazifeliler ortasında kelamlı tartışma çıktı.

Rastgele ateş açmaya başladılar

Rezervasyonları olmadığı için vazifeliler tarafından içeriye alınmayan bireyler, tartışmanın dozunun yükselmesiyle birlikte silahlarına davrandı.

Taşkınlık çıkaran bireylerin kulüpte rastgele ateş açmasıyla mermilerin amacı olan Emirhan A. (19) ile Fazilet G. (25) ağır yaralanırken, Mehmet P. (25) ile Hatip A. hafif yaralandı. Kulüpte eğlendiği esnada silah seslerinin arka arda gelmesiyle büyük dehşet yaşayan müşteriler, panikle kendilerini dışarı attı.

Eğlenirken kurşunların maksadı oldular

112 Acil Davet Merkezine gelen ihbar üzerine AVM’ye çok sayıda sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Olay yerine gelen sıhhat takımları, ağır yaralanan Emirhan A. ile Emin G.’yi ambulansla GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne, hafif yaralı Mehmet P. ile Hatip A.’yı ise Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan Emirhan A. ile Fazilet G.’nin hayati risklerinin devam ettiği öğrenildi.


Müşterilerin üzerine kurşun yağdırdılar

Olay yerine sevk edilen polis takımları AVM’de geniş çaplı güvenlik tedbiri aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, silahla gece kulübündeki müşterilerin üzerine kurşun yağdıran kişi ya da bireyleri yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.