İBB’den bayram hazırlığı: Toplu taşıma fiyatsız

İBB’den yapılan açıklamaya nazaran, Kurban Bayramı’nda temizlikten kesim-satış hizmetlerine, ulaşımdan hayırseverlerin bağışlarını muhtaçlık sahibi ailelere ulaştırmaya kadar tüm hazırlıklar tamamlandı.

Buna nazaran İBB, Avrupa Yakası’nda Kayaşehir ve Alibeyköy olmak üzere 2; Anadolu Yakası’nda ise Pendik, Sancaktepe ve Ataşehir olmak üzere 3 farklı kurban satış ve kesim tesisi kurdu. Yaklaşık 232 bin 500 metrekarelik alana sahip olan tesisler, 289 kurban satış alanında (padok) ve 16 kesimhanede hizmet verecek.

İSTANBUL VAKFI YENİDEN BİNLERCE AİLEYİ SEVİNDİRECEK

İBB kuruluşu İstanbul Vakfı, hayırseverlerin bağışlarını bu bayramda da gereksinim sahiplerine ulaştıracak. İstanbul Valiliği’nin müsaadesiyle başlatılan kampanyada kurban pay bedeli 3 bin 600 TL olarak belirlendi. İnternet üzerinden müracaat formülüyle yapılan kampanyaya katılmak isteyenler, https://istanbulvakfi.istanbul/ sitesi üzerinden bağışta bulunabiliyor.

BAYRAMDA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Kurban Bayramı müddetince 4 gün boyunca İBB’ye bağlı kent içi tüm toplu taşıma araçlarında ulaşım fiyatsız olacak. Yoğunluk oluşmaması için ek önlemler alınırken, İBB’nin Pendik ve Sancaktepe’deki kurban kesim alanlarına ve muhtaçlık duyulan mezarlıklara ek seferler düzenlenecek. Çizgilerle ilgili detaylı bilgiye iett.istanbul adresinden erişilebilecek.