İstanbul’da kolonun demirlerine saplanan çocuk feci biçimde hayatını kaybetti

İstanbul’da dün saat 18.00 sıralarında Eyüpsultan Merkez Mahallesinde art sokaktan meskeninin olduğu sokağa kısa yoldan geçmek isteyen 11 yaşındaki Eşref Güneş isimli çocuk, imali devam eden bir inşaatın üst kısmındaki yoldan geçmeye çalıştı.

Küçük çocuk istikrarını kaybederek inşaatın temel çukurundaki kolonların üstüne düştü. Kolondaki açıkta bulunan demirleri çocuğun bedenine saplandı.

Olayı gören vatandaşlar itfaiye polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Polis takımları etraf güvenliğini sağlarken, itfaiye takımları de çocuğu sağlandığı demirlerden çıkararak sıhhat takımlarına teslim etti.

Vatandaşlar kâfi tedbirin alınmadığını söyledi

Sıhhat grupları, çocuğun hayatını kaybettiğini tespit etti.

Olay yerine gelen olay yeri inceleme takımları ve savcı çocuğun düştüğü yerde incelemelerde bulundu.

Vatandaşlar ise, çocuğun geçtiği yolda kâfi tedbir alınmadığını söyledi.

“Ucu kesilen kısa demirler yan tarafına saplanmış”

Mahalle sakinlerinden Durmuş Emre, “Duyduğuma nazaran çocuk bu yoldan kestirmeden gideyim derken orada kaydı düştü. O beton dökülen yerde. 7-8 aydan beri var burası. Emekçiler salmıyor olağanda buradan. Çocuk meskene kestirmeden gideyim derken biraz yorgunluk hissetmiş herhalde çocuk, beton dökülen yerden ayağı kaydı aşağıya yuvarlandı. Ucu kesilen kısa demirler yan tarafına saplanmış. Yandan gördük de döşünden girmiş herhalde” formunda konuştu.

“Bekçi koysalar yahut demir yapsalar bu türlü olmazdı”

İHA’nın aktardığına nazaran başka bir mahalle sakini ise “Bir tedbir alınmamış bekçi koysa yahut demir yapsa tahminen bu olay olmazdı. Çocuk git şuradan kaymış herhalde. Acı çok büyük yani” dedi.