Josef de Souza: Bir futbolcuyu öldürdükleri gün beni hatırlayacaksınız

Beşiktaşlı futbolcu Josef de Souza, Ankaragücü maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle cezasının onanması üzerine açıklama yayınladı. Josef de Souza, “Brezilya’da bırakın bir maç uzaklaştırma kararını, bu türlü bir şey için ödül verirlerdi.” tabirlerini kullandı.

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Heyeti tarafından cezasının onanmasıyla ilgili yaşadığı üzüntüyü lisana getirdi.

Spor Toto Üstün Lig’in 5. haftasında oynanan MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçının akabinde alana giren taraftara müdahale etmesi nedeniyle kırmızı kart gören Josef de Souza, cezasına yaptığı itirazın kabul edilmemesinin akabinde açıklamada bulundu.

Sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Heyetine sevk edilmesine karşın ekstra ceza verilmeyen Brezilyalı futbolcu, Instagram hesabından yayımladığı iletide şu tabirleri kullandı:

“Bir oyuncuyu öldürdükleri yahut en sevdiği şeyi yapmasını engelleyerek sakat bıraktıkları gün, ya da daha önemli bir formda bir hakeme saldırdıkları gün beni hatırlayacaksınız. Karardan son derece hayal kırıklığına uğramış durumdayım. Brezilya’da bırakın bir maç uzaklaştırma kararını, bu türlü bir şey için ödül verirlerdi. Mahpusta olması gereken kişi mahpusta değil, büyük cezayı alması gereken sırf bir maç saha kapama cezası aldı. Arkadaşlarının ve hakemin fiziki bütünlüğünü müdafaaya çalışan kişiyi ise cezalandırdılar. Futbolda şiddete karşı olmanın ve dayanışmanın konuşulduğu bugünlerde vereceğiniz ileti fakat bu kadar makûs olabilirdi.”

Josef de Souza, ligin 6. haftasında Medipol Başakşehir ile yapacakları karşılaşmada forma giyemeyecek.