Kılıçdaroğlu Adıyaman’da mezarlığa karanfil bıraktı

ADIYAMAN – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın ilk gününü Maraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu Adıyaman’da geçiriyor.

Kılıçdaroğlu’nun kente gelişinin öncesinde Adıyaman Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından şehrin çeşitli noktalarına “Sana söz 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım” ve “Adıyaman hakkını alacak” pankartları asıldı.

MEZARLIĞA KARANFİL BIRAKTI

Sabah saatlerinde Adıyaman Havalimanı’nda partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Adıyaman Belediye Mezarlığı oldu.

Kılıçdaroğlu, Maraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman’daki ikinci durağı 75. Yıl Koşu Parkı alanı oldu. Bayram programına Gölbaşı ilçesinde çadır ziyaretiyle devam eden Kılıçdaroğlu, ardından Besni ilçesinde otobüs üzerinden halkı ve esnafı selamlayarak Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini ziyaret edecek.

2 Mart 2017 ve 24 Nisan 2018 tarihinde merkez üssü Adıyaman’ın Samsat ilçesi olan ve deprem sonrası konutları teslim edilmeyen, 2017’den beri konteynerde yaşayanları ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu, programını Kahta ilçesinde gerçekleştirilecek halk buluşması ile sona erdirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir