Mehmet Ali Erbil’den özel hastane isyanı: 2 dakika 1300 lira

Evinde düşerek rahatsızlanan ve bir müddettir kaçış sendromu hastalığı nedeniyle tedavi gören şovmen Mehmet Ali Erbil, sıhhat sorunlarıyla uğraşmaya devam ediyor. Dün Cüneyt Arkın’ın vefat haberini alan Erbil, sanatkarın hayatını kaybettiği hastaneye giderek aileye taziye ziyaretinde bulundu. Hastaneye gittiğinde sırtında çıkan yağ bezesi nedeniyle muayene olan Erbil, 2 dakikalık muayeneye ödediği fiyata isyan etti.

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin programına telefonla bağlanan Erbil, şunları söyledi:

“Dün Cüneyt Arkın’ın ailesine taziyeye gittim. Hastaneye gitmişken de sırtımdaki yağ bezesine benzeyen sivilceyi gösterdim. 2 dakika muayene oldum ve enfeksiyon kaptığını söyledi. Sonra sekreter ödemenin 1300 TL olduğunu söyledi. Allah kimseyi hastaneye düşürmesin. Kız kardeşim profesör ve randevuları dolu. Kardeşim durumu düzgün olmayan köyden gelen hastalarının verdiği bir tavuk karşılığında 20 bin TL’lik ameliyatı yapıyor. Bunlar da 1300 TL’yi alarak güya güçlü olacaklar.”

“Hastanede konuştuğum bayanın annesinin bacağı kırılmış. Kırılan bacağı alçıya almışlar ve 120 bin TL istemişler. Sıhhat Bakanımız dünyada olmayacak ıslahatlar yaptı. Allah beni devlet hastanesine düşürseydi bunların hiçbiri başıma gelmezdi. Özel hastaneler hırsız. Minimum fiyat 4 bin TL özele giderek bir sivilcesini gösterse maaşının 4’te 1’i gitti. Biz hastanede sesimizi çıkarmadan parayı ödedik.”