Polisten kaçan ‘klima hırsızları’, takip sonucu yakalandı

Merkez Seyhan ilçesi Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu üzerinde, 17 Ağustos Çarşamba saat 02.30 sıralarında bir baz istasyonunun iç ve dış klima ünitesini söküp, arabanın art koltuğuna koyan 2 kuşkulu, daha sonra araçla bölgeden ayrıldı.

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİLER

Hırsızlık olayına gören bir yurttaşın, 2 kişinin klima çalıp, 01 TP 692 plakalı araba ile uzaklaştığı tarafında ihbarda bulunması üzerine bölgeye polis takımları sevk edildi. Hırsızlık şüphelilerinin kaçtığı arabanın, Plaka Tanıma Sistemi’nden (PTS) TAG Otoyolu Adana Kent Hastanesi’nden çıkış yaptığı belirlendi.

Otomobilin, Çukurova Üniversitesi yakınında tekrar PTS tarafından saptaması üzerine aracın geçiş güzergahlarında tedbir alındı. Merkez Sarıçam ilçesi Çatalan Caddesi’nde arabası seyir halindeyken tespit eden devriye grupları, ‘dur’ ihtarında bulundu.

Polisin ihtarına aldırış etmeyen şüpheliler, kaçmaya başladı. Gültepe Mahallesi orta sokaklarında izlerini kaybettirmeye çalışan şüpheliler, başarılı olamayınca arabası terk edip, yaya olarak kaçmaya başladı. 

BİRİ İNŞAATTA YAKALANDI

Yaya olarak kaçan şüphelilerden biri fazla uzaklaşamadan yakalandı. İsminin İsmail A. olduğu öğrenilen ve daha evvel hırsızlık kaydı da bulanan şüphelinin, öteki bir hata nedeniyle 4 yıl 8 ay mutlaklaşmış mahpus cezasıyla arandığı belirlendi.

Birkaç yüz metre uzaklıkta inşaata girerek saklanan öteki kuşkulu de kıskıvrak yakalandı. İsminin Ramazan İ. olduğu saptanan kuşkulu ise olayla hiçbir ilgisinin olmadığını sav etti. Öte yandan şüphelilerin terk ettiği arabası inceleyen polis, baz istasyonundan çalınan iç ve dış klima ünitesini aracın art koltuğunda buldu.

2 kuşkulu ve araba, Sarıçam Polis Merkezi’ne götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.