Şampiyonluğa koşan Galatasaray’da başarıyı getiren faktörler

Galatasaray, 23. Süper Lig şampiyonluğunun iki galibiyet uzağında. Fenerbahçe’nin alacağı skorlarla bu tek bir maça bile inebilir. Sezon başında favoriler arasında gösterilmeyen Galatasaray’ın bu başarısında kritik performanslar öne çıkıyor.

OKAN BURUK BU İŞİ BİLİYOR

Futbolculuğunda Galatasaray ile 15 büyük kupa kazandı. Başakşehir’i Süper Lig şampiyonu yaparak başarısını sürdürdü. Sarı-kırmızılı takımın hocası olarak üst üste 14 galibiyet alıp rekor kırdı. 32 maçta 24 kez kazandı; 26’yı geçerse son 15 yılın galibiyet rekoru da gelecek.

ICARDI GOL OLDU YAĞDI

21 maçta 1625 dakika süre aldı, 17 golüne 7 de asist ekledi. Her 68 dakikada bir skor üretti. Sarı-kırmızılıların son dört golünün tamamını attı. 13 farklı maçta skora etki etti, bunların beşinde hem gol hem asist yaptı. Onun gol attığı maçlarda Galatasaray 34 puan topladı.

15 DİKİŞLİ NELSSON

Abdülkerim Bardakcı ile çok iyi uyum yakaladı. Son İstanbulspor maçını, başına atılan 15 dikişle tamamladı. Sezon başından bu yana savunmanın patronuydu. Galatasaray hem en az gol yiyen (26) hem de kalesini en fazla gole kapatan 15) takım durumunda.

ÇİFT KİŞİLİK TORREIRA

Sahada adım atmadığı yer yok. Pas kalitesiyle sigorta gibi. Oynadığı maçların 14’ünde takımının en çok koşanıydı. Maç başına rakip sahada en çok top kapan (2.89) ve sahipsiz top kazanan (7.93) ismi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir