Sedefnur Çağlar’ın polis erkek arkadaşı için 15 yıl mahpus istemi

Kocaeli’de 7’in kattaki konutun balkonundan düşüp ağır yaralanan Sedefnur’un davasında polis erkek arkadaşının 15 yıla kadar mahpusu istendi.

Olay, 9 Ocak’ta Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki bir sitede meydana geldi.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar(23), polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Cet ile polis memuru O.Ç.’nin konutuna misafirliğe gitti.

Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli bayanla alkol alan Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bedeninde kırıklar olan Sedefnur, ağır bakımdaki tedavisinin akabinde servise alındı.

POLİS SEVGİLİ AÇIĞA ALINIP TUTUKLANDI

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında idari soruşturma da başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Cet, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ teziyle tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Olayın yaşandığı konutun sahibi polis memuru O.Ç. ise idari soruşturma nedeniyle açığa alınıp savcılıktaki tabirinin akabinde özgür bırakıldı. Olay anında meskende bulunan O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise emniyetteki tabirinin akabinde özgür bırakıldı.

“2 SEFER İNTİHAR TEŞEBBÜSÜNDE BULUNDU”

Olay anında alkollü olan ve uyuşturucu kullandığı belirlenen, Sedefnur’un aşağı düşmesinin akabinde takımlar gelene kadar aşağı inmeyen Ahmet Cet, sözünde Sedefnur Çağlar ile 2 yıl evvel tanıştıklarını, bu süreçte kız arkadaşının 2 kere intihar teşebbüsünde bulunduğunu, polis arkadaşlarının konutunda alkol alıp eğlendiklerini belirterek, kendisinin uyurken Sedefnur’un cep telefonuna baktığını ve kendisini aldattığını anlayınca reaksiyon gösterdiğini söyledi.

“BALKONA GİDEREK AŞAĞI ATLADI”

Ahmet Cet, Sedefnur’un “Nasıl bu türlü bir şey yaparsın?” diyerek göğsüne ve omuzlarına vurduğunu, kendisinin reaksiyon vermediğini sonra süratlice balkona giderek aşağı atladığını öne sürdü.

İfadeleri alınan arkadaşları ise Ahmet Ata’nın Sedefnur ile evlenmek istediğini ve sık sık bunu lisana getirdiğini, Sedefnur’un ise Ata’nın uyuşturucu kullanması nedeniyle evlenmek istemediğini söyledi. Ayrıyeten, Ahmet Ata’nın öfke denetimi sorunu yaşadığını, evlilik konusunda da sık sık tartıştıklarını belirtti.

Yaklaşık 1 ay boyunca Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağır bakımda tedavisi devam eden Sedefnur, uyandırıldıktan sonra beyin ve hudut cerrahi servisindeki odaya alındı.

Bir müddet burada tedavisi süren Sedefnur, ailesinin isteğiyle ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü. Sedefnur, Sivas Numune Hastanesi’ndeki tedavisinin akabinde taburcu edildi. Bedeninde ağır hasar bulunan Sedefnur’un tedavisine Sivas’taki konutunda devam edildi.

SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE SÖZÜ TUTANAĞA GEÇİRİLEMEDİ

Savcılık tarafından olayla ilgili hazırlanan belgenin tamamlanması için tekraren Sedefnur’un sözüne başvuruldu. Ama Sedefnur’un fizikî ve ruhsal sıhhat sorunlarının olması nedeniyle sonuç alınamadı.

Son olarak Sedefnur’un Sivas’taki meskenine giden ve ortalarında psikolog ve savcının da bulunduğu bir heyet, Sedefnur’un tabirini almaya çalıştı lakin bu denemeden de sonuç alınamadı. Sedefnur’un sıhhat sorunları nedeniyle tabiri tutanağa geçirilemedi.

15 YILA KADAR MAHPUS İSTEMİ

Bunun üzerine savcılık, tespitleri tutanağa bağladı. Ahmet Ata’nın Sedefnur’u balkondan itekleyerek aşağıya düşürdüğü kuşkusuyla dava açmaya yetecek kadar kanıt olduğuna kanaat getirilerek, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 15 yıla kadar mahpus cezası istendi.