Tanju Özcan, Zafer Partisi argümanlarını yalanladı: CHP benim meskenim

Partisi tarafından kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Heyeti’ne sevk edilen CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan yazılı savunmasını verdi. Kendisi hakkındaki kararın bir an evvel verilmesini istediğini belirten Özcan, Zafer Partisi’ne geçeceği savını da yalanladı.

Habertürk’ten Uzman Kılıç’ın haberine nazaran, Belediye meclis toplantısı sırasında el kaldıran AK Partili Hacer Çınar’a söyledikleri ve yapılan protestoya dans ederek karşılık vermesi üzerine MYK tarafından kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan Yüksek Disiplin Heyeti’ne 18 Temmuz’da yazılı savunmasını verdi.

25 Temmuz’da da kelamlı savunma verecek olan Özcan, kendisi hakkındaki kararın bir an evvel verilmesini talep ettiğini belirtti. Özcan, “Kararın askıda kalmasının ne bana ne de partime bir yararı yok. Kararın mümkünse 25 Temmuz’da yani tıpkı gün verilmesini istiyorum” dedi.

’26 YILIMI VERDİM CHP BENİM EVİM’

CHP’den ihracı halinde Zafer Partisi’ne geçeceği tarafındaki savları da yalanlayan Tanju Özcan, “Ben CHP’liyim, hukuken bağım kopsa da ben 22 yaşından bu yana parti içindeyim. Gençlik kolu başkanlığı yaptım, 48 yaşındayım şu an 26 yılımı verdim, gidecek öteki yerim yok. Burası, CHP benim meskenim birçok MYK üyesinden daha uzun müddettir partiye hizmet eden birisiyim” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)