Yargıçla sevgili çıkmıştı: Demir Yumruk Operasyonu’nda ikinci skandal!

Demir Yumruk Operasyonu’nda skandallar bitmiyor. Demir-çelik fiyatlarını manipüle eden, 105 milyar liralık düzmece faturayla kamuyu 25 milyar lira ziyana uğratan 3 cürüm örgütüne yönelik düzenlenen operasyon sonrası gün yüzüne çıkan ‘kadın hâkim‘ skandalının akabinde bir hâkim hadisesi daha ortaya çıktı.

Örgüt başkanlarından Hüseyin Eryılmaz’ın, yargıçla sevgili çıkmasının yankıları sürerken, öbür bir yargıçla daha yazışmaları tespit edildi.

ÖRGÜT ÖNDERİNİN, YARGIÇLA SEVGİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Erol Evcil (Erol Eşrefoğlu), Hüseyin Eryılmaz ve Melih Karabacak‘ın önderi olduğu 3 cürüm örgütüne yönelik soruşturmada örgüt başkanı olarak tutuklanan Hüseyin Eryılmaz’ın telefon incelemesinde, İskenderun İcra Mahkemesi Hâkimi C.S. ile bağlantı yaşadığı ortaya çıkmıştı.

“HEPSİ SENİN İÇİN AŞKIM”

Hakim S.’nin, Eryılmaz’ın İskenderun’daki davalarını takip ettiği, onun istediği biçimde icra mahkemelerinde kararlar çıkardığı, bu kararların da Hüseyin Eryılmaz’a “Hepsi senin için aşkım” iletileriyle iletildiği ortaya çıkmıştı.

HER İSTEDİĞİNİ YAPTIRMIŞ

Raporda, Hüseyin Eryılmaz’ın belgeler karara çıkmadan evvel kendisine bilgi vermesini istediği, hâkimin bu kapsamda bilgiler verdiği öğrenildi. Ayrıyeten Eryılmaz’ın bir arsayı satın alabilmesi için kararın bozulmasını istediği, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi’ne ilişkin bir belge bilgisi paylaşması sonrasında ise hâkim S.’nin, bir iki arkadaşı olduğunu bildirerek ilgileneceğini söylediği belirtildi.

BAŞKA HAKİMİN DE YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

3 aylığına açığa alınan yargıçla ilgili HSK ihraç edilip edilmeyeceğini de görüşecek. Öte yandan Hüseyin Eryılmaz’ın yargıyla olan içli dışlı bağının C. S. ile hudutlu kalmadığı belirlendi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinde yer alan habere nazaran, HSK, emsal münasebetler nedeniyle Sakarya Vergi Mahkemesi Üyesi M. O.’yu da açığa aldı. M. O.’nun, Eryılmaz’ın Kayseri’de açtığı anlaşılan davanın takibini yaptığı ortaya çıktı. Ayrıyeten Eryılmaz’a, İstanbul Kanlıca’da bir arsa paylaşarak 500 milyon lira karşılığı anlaştığı, lokasyonun alınması gerektiğini bildirdiği, sonraki bildirisinde ise Kanlıca’da olduğu belirtilen yerin emsal bilgilerini paylaşarak komite dâhil 400 milyon liraya bitirilebileceğini söylediği ortaya çıktı.

“HATAY KOLİSİ” İSMİ ALTINDA BİLGİLERİ GÖNDERMİŞ

M. O’nun, birinci derece ve yüksek yargıda olduğu bedellendirilen çok sayıda hâkime “Hatay kolisi” ismi altında posta gönderimi için isim, adres ve telefon bilgilerini Hüseyin Eryılmaz ile paylaştığı, paketlerin ilgililere gönderildiği, birebir vakitte hâkimin eşi ve çocuklarına uçak biletini de Eryılmaz’a aldırdığı tespit edildi.

Eryılmaz’ın aile dostu olduğunu belirttiği bir belge bilgisi paylaşımı sonrası, bir IBAN ve isim bilgisine 100 bin lira gönderildiği tespit edildi.