Yavru köpekleri çuvala koyup vefata terk ettiler

Manisa Şehzadeler ilçesi Kuşlubahçe Mahallesi’nde stajyer öğrenciler Galip Açıkgöz ve Samet Akın, çarşamba sabahı çalıştıkları iş yerine giderken yol kenarına atılmış, içinde hareketlilik olan iki çuval gördü.

DHA’nın aktardığı haber nazaran, öğrenciler, çuvallara yaklaştıklarında köpek sesi duydu. Ağızları sıkı sıkıya bağlı çuvalları açan öğrenciler, yaralı 2 yavru köpekle karşılaştı. Yanlarındaki poğaçalar ile yavru köpekleri besleyen öğrenciler, daha sonra belediye takımlarına haber verdi. Şehzadeler Belediyesi veteriner tabibi ve grubu bölgeye gelerek yaralı hayvanları tedavisi için teslim alıp, barınağa götürdü.

‘EN AĞIR CEZAYI ALMALARINI İSTİYORUM’

Öğrencilerden Galip Açıkgöz, “Bunu yapanların bulunup hak ettikleri en ağır cezayı almalarını istiyorum. Bu türlü vicdansızlık olamaz” dedi.

Samet Akın ise köpeklerin durumundan çok etkilendiğini ve üzüldüğünü belirtip, “Köpeklerin atıldığı yol, işlek bir yer değil. Buradan geçmemiz bir tesadüf. Tahminen de kimse göremeyecekti ve 2 yavru çuvalın içinde nefessiz kalıp ölecekti. Haberlerde bu türlü şeyler izliyordum ve karşıma çıkacağı hiç aklıma gelmezdi. İnşallah bu çeşit olaylarla bir daha karşılaşmam” diye konuştu.

Bu ortada polis grupları, köpekleri mevte terk eden kişi yahut bireylerin tespit edilip, yakalanması için çalışma başlattı. (HABER MERKEZİ)