AKP’li belediye 11 milyon 706 bin lira harcadı: Çürümeye terk ettiler

Tolga Birgücü

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü’nün yaklaşık 11 milyon 706 bin 750 lira maliyet bedeliyle çıktığı “12 Ay Süreli Akaryakıtsız Şoförsüz Araç Kiralama” ihalesine 6 firma teklif verdi.

İHALEYİ GAZİANTEP’Lİ FİRMA KAZANDI

Toplam 69 adet aracın kiralanmasını öngören ve SASKİ Hizmet Alanı’nda gerçekleşen ihaleyen en yüksek 9 milyon 468 bin lira teklif verildi. İhaleyi kazanan Gaziantep’ten G… Turizm Petrol Ürünleri Pazarlarma ve Tic. Ltd. Şti. oldu.

BAŞLAMA SÜRESİ 15 MAYIS 2023

OdaTV’nin ulaştığı bilgilere göre; ’62 adet Camlı Van araç’, ‘2 adet 4X4 Arazi Binek Otomobil’ ve ‘5 Binek Tipi Araç’ın kiralandığı ihalede, 7/24 çalışma esası koşuldu. 12 Mayıs 2023 sözleşme tarihli ihalenin başlama süresi 15 Mayıs 2023 ve bitiş süresi ise 14 Mayıs 2024 tarihi olarak belirlendi.

ODATV ULAŞTI, DAHA PLAKALARINI TAKMAMIŞLAR

Öte yandan 15 Mayıs’ta hizmete başlaması gereken araçların SASKİ Hizmet Alanı içersinde yer alan otoparkta bekletildiği ortaya çıktı. OdaTV’nin ulaştığı görüntülerde, otoparkta yatan araçların, henüz plakaları bile takılmadığı gözlemlendi.

SEL OLDU, ARAÇLAR OTOPARKTA YATTI

Samsun, geçtiğimiz gün ise sağanak yağış nedeniyle sel sularına teslim olmuştu. Kentte cadde, sokak, ev ve iş yerlerini su basmıştı. Vatandaşlar SASKİ’den sell sularına müdahale beklerken, hizmet için alınan araçların otoparkta bekletilmesi bu kadarına da pes dedirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx