Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda ikinci günü sona erdi

Antwerp kentindeki Spor Sarayı Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonun ikinci gününün sabah seansında erkekler takım, akşam seansında ise kadınlar takım ve bireysel alet elemeleri yapıldı.

Milli cimnastikçilerden Bengisu Yıldız ve Sevgi Seda Kayışoğlu genel tasnif, Derin Tanrıyaşükür ile Bilge Tarhan ise alet elemelerinde serilerini sundu.

Milli cimnastikçilerin finallere kalma durumu, yarın yapılacak elemelerin ardından belli olacak.

“BURADAN ALDIĞIMIZ DERSLERLE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Milli takım antrenörlerinden Cem Volkan Yavaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonada amaçlarının, serileri temiz şekilde gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Bugün performanslarının istedikleri gibi olmadığını belirten Yavaş, “İnşallah bundan sonrasında yolumuza daha güçlü devam edeceğiz. Buradan aldığımız derslerle daha çok çalışacağız” dedi.

“DAHA İYİ OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

Şampiyonada genel tasnif elemelerinde yarışan Bengisu Yıldız, bugün denge, yer, atlama masası ve asimetrik paralelde yarıştığını anımsatarak, “Denge aletinde biraz hatam olsa da diğerlerinde iyiydim. Buralara gelmek için çok çalışıyoruz. Daha iyi olması için çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

Organizasyonda asimetrik paralel elemelerinde serisini sunan Derin Tanrıyaşükür de dünya şampiyonasına ilk defa katıldığını vurgulayarak, “Bu yüzden çok mutlu ve gururluyum. Benim için çok güzel tecrübe oldu. Ülkemi temsil ettiğim için de çok gururluyum” değerlendirmesinde bulundu.

Atlama masasının elemelerinde yarışan milli sporcu Bilge Tarhan ise organizasyonda yarıştığı için mutlu olduğuna dikkati çekerek, “Benim için güzel bir deneyim oldu. Biraz heyecanlıydım. Daha iyi atlayabilirdim ama ileride daha iyi olacağımı düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx