Krize Giren Tekstil Devinin 2 Ayı Kaldı

Ekonomideki daralma, halkın alım gücünü düşürürken, işletmeleri de zor duruma soktu. Kredi faizlerinin artması, likidite krizini derinleştirirken, tekstil sektöründe peş peşe konkordato ve iflas haberleri geldi.

Gaziantep merkezli Busoft İplik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, polyester, fdy, teksturize, floş ve asetat ipliklerini modern tesislerinde büküm ve paketleme işlemlerini yapıyordu. Ancak, Şirket de tekstil sektörünün olumsuz etkilediği dönemde konkordato başvurusunda bulundu.

T.C. GAZİANTEP 1. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ’NDEN ESAS NO: 2023/785 Esas – Gaziantep Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde 44585 sicil numarasıyla kayıtlı davacı Busoft İplik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi hakkında – Gaziantep Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde 25349 sicil numarasıyla kayıtlı davacı Turan Makine Metal Ve Plastik İmalat Sanayi Ticaret Limited Şirketi hakkında – 30634611778 T.C. Kimlik Numaralı Mehmet Akif Turan hakkında, – 11375253984 T.C. Kimlik Numaralı Tunahan Büyükkonuklu hakkında verilen ve 15.02.2024 tarihinde bitecek olan geçici mühlet kararının, 15.02.2024 tarihinden itibaren 2 AY DAHA UZATILMASINA – Bu dosya sebebiyle daha önce alınan tedbir kararlarının devamına – Daha önce atanan geçici komiserler olan hukukçu bilirkişi Doç. Dr. Öğretim Üyesi Tayfun Ercan, Yeminli Mali Müşavir – Bağımsız Denetçi Nurullah Çuhadar ve Prof. Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Şentürk’ün görevlerinin 15.04.2024 tarihine kadar sürmesine – Alacaklıların, ilan tarihinden itibaren yedi gün içinde dilekçeyle konkordato mühleti verilmesine gerek olmadığını delilleriyle birlikte belirterek mahkemeden konkordato talebinin reddedilmesini isteyebilecekleri, – Davacı şirketlerin ve gerçek kişilerin ödemelerinin komiserlerin İZNİNE bağlı olmasına karar verilmiştir. 02/02/2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx