Şeftali Emojisi Sevdalıları Buraya: Sexting’in İlişkiyi Canlı Tutmadaki 9 Etkisi

Teknoloji çağına girmemizle beraber aşk mektuplarının yerini cep telefonlarımızdan yazdığımız mesajlar aldı. Son zamanlarda popüler hale gelen sexting, ilişkinin dinamiklerinden biri olmaya doğru yol alıyor. Biz de bu içeriğimizde sexting‘in ilişkilere olan olumlu etkilerini sizler için derledik.

1. İki tarafın da uyarılmasını sağlar.

Sexting, partnerinizle rutine binen cinsel hayatınıza renk katar. Aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız, partnerinizin telefonuna onu tahrik edici birkaç mesaj atmak ilişkinizi heyecanlandırır.

2. Partnerinize uzun mesajlar yazmak yerine kısa mesajlar merak uyandırır.

Eğer mesajlaşırken iki tarafın da yükselmesini istiyorsanız, uzun mesajlar yerine kısa mesajlar yazın. Niyetinizi tam olarak belli etmeyin, onun da adım atmasını bekleyin. Merak, cinselliği tetikleyen en önemli unsurlardan biridir.

3. Hayal gücünüzü güçlendirir.

Partnerinize cinsel içerikli mesajlar yazdığınızda onu yanınızdaymış gibi hissedin. Çeşitli fantezilerle hayal dünyanızı renklendirip gerçek bir cinsel ilişkiyi daha da zevkli hale getirebilirsiniz.

4. Uygulayamazsanız bile fantezi kurmaya devam edin.

Normalde yapmayacağınız şeyleri mesajlaşırken ona söylemek, karşı tarafın libidosunun yükselmesine sebep olur. E bizim de istediğimiz bu zaten, uygulayamazsanız bile mutlaka ekstra olmaya özen gösterin. Böylelikle birbirinizi daha çok arzulayacaksınız.

5. Karşı tarafa güven duygusu aşılarsınız.

Sexting, sadece yazı yazmak ile kalmayıp fotoğraf ve video gönderebildiğiniz bir durum. E tabi, mahrem fotoğraflarınızı kimseye kolay kolay açmazsınız. Eğer partnerinize belirli bir süre sonra özel fotoğraflarınızı gönderiyorsanız, bu onda güven duygusunu uyandırır ve birbirinize daha çok bağlanırsınız.

6. Hiç beklemediği bir anda gelen uyarıcı bir mesaj onu tahrik eder.

Partnerinize sıradan bir günün sıradan bir zaman diliminde yolladığınız cinsel bir mesaj, ruh halini aniden değiştirip konuşmanın seyrini değiştirebilir. İlişkilerde monoton bir yol izlemek herkes için sıkıcıdır, ilişkinizi bu tür mesajlarla renklendirebilirsiniz.

7. Kimyayı tutturabilirseniz karşılıklı tatmin kaçınılmaz olur.

Partnerinize hoşuna gidebileceği bir fotoğraf gönderdiyseniz siz de aynı şekilde bir fotoğraf alırsınız. Ya da karşılıklı mesajlaşmalarda iki taraflı bir tatmin söz konusu olur. Böylelikle ringden eliniz boş çıkmazsınız ?

8. Estetik anlayışınızı güçlendirir.

Çektiğiniz fotoğraflarda yönetmen siz olduğunuz için istediğiniz şekilde fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz. Bu da partnerinizin sizi daha çok beğenmesini sağlar.

9. “Seni her şeye rağmen arzulamaya devam ediyorum.” mesajı verirsiniz.

Çeşitli sebeplerden ötürü partnerinizden uzaklaşmak durumunda kaldınız. Uzak mesafe ilişkisi yaşıyor olabilirsiniz ya da aynı şehirde olmanıza rağmen birkaç haftadır çeşitli sebeplerden ötürü görüşemiyorsunuzdur. İşte bu tür durumlarda sexting, partnerinize değer verdiğinizi ve onu halen arzuladığınızı gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir